Deluze Orphean czyli oficjalna gitara CYBERPUNK 2077

19 listopada, 2019

„DeLuze Orphean” to gitara Johnny’ego Silverhanda, legendarnego gitarzysty zespołu “Samurai” w prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanej grze wideo wszechczasów – Cyberpunk 2077.

„DeLuze Orphean” to gitara Johnny’ego Silverhanda, legendarnego gitarzysty zespołu “Samurai” w prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanej grze wideo wszechczasów – CYBERPUNK 2077.   

Podjęliśmy się wykonania tej gitary dla polskiego wydawcy i producenta gier wideo, studia CD PROJEKT RED. Jak wszystkim wiadomo klimat w grze Cyberpunk 2077 to nieokiełznana wizja futurystycznego stanu rzeczy w przenośni i dosłownie. Ta wizja musiała odbić swoje piętno na projekcie gitary Johnny’ego Silverhanda. Mówiąc wprost podjęcie się zrealizowania tego nietuzinkowego, szalonego pomysłu, który za sprawą Michała został dostosowany technicznie, tak aby instrument mógł być w pełni użytkowy. Było to nie lada wyzwaniem i przyznajemy, że kiedy pierwszy raz ujrzeliśmy projekt to mieliśmy chwilowy mindfuck. 🙂 Tak więc jako ekipa do zadań specjalnych, nie mogliśmy odmówić sobie tej przyjemności i zgodziliśmy się na udział w przedsięwzięciu.

Dużym wyzwaniem było doprecyzowanie projektu pod względem technicznym i funkcjonalnym. Ważne było dla nas, żeby poszczególne elementy osprzętu gitary wpisywały się w cyberpunkową stylistykę,  przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości oraz sprawnego działania gitary. Przede wszystkim ta gitara nie ma kluczy na główce, co wymuszało zastosowanie w konstrukcji systemu montażu strun w stylu Steinbergera. Ponad to, sposób ułożenia strun od zaczepu do mostka pod kątem, przy jednoczesnym zachowaniu proporcji rozmiaru i kształtu korpusu sprawia , że robi się trochę ciasno ( jak w tym zdaniu 🙂 ).  Przetworniki również wymagały customowego podejścia i tu na białym koniu wjeżdża Darek Pietrzykowski z Hathor pickups. Był to strzał w dziesiątkę, dzięki Darek!

Gitara Johnny’ego miała być wykończona w stylu hard relic. Wybór był oczywisty – lakier nitrocelulozowy z cienkim podkładem poliuretanowym idealnie nadaje się do takich zabiegów  (powłoki lakiernicze zostały wykonane przez Dawida z SCN Wood Painting) – ale biorąc pod uwagę to, że presja czasu była niebotyczna, a taki lakier schnie trochę dłużej niż poliuretanowy to troszkę ryzykowaliśmy. Opłaciło się! 🙂

Kilka niestandardowych i niedostępnych na rynku elementów osprzętu wykonaliśmy sami. Na etapie produkcyjnym gitary dawało nam to dużo satysfakcji i frajdy. Za laserowe wycięcie loga i emblematu na płytkę do montażu gryfu podziękowania dla Neo Reklamy.

Przede wszystkim gitara jest elementem promocji gry Cyberpunk 2077 na całym świecie będąc w pełni sprawnym i niepowtarzalnym instrumentem. Do tej pory była już obecna na różnych targach gier komputerowych w kilkunastu krajach m. in na E3 w Los Angeles. Jesteście ciekawi dalszych losów cyberpunkowej gitary? My też 🙂 śledźcie nasz profil na FB oraz stronę internetową, będziemy informować na bieżąco. Poniżej prezentujemy garść informacji technicznych oraz kilka zbliżeń gitary na początek. 🙂 Enjoy!

Specyfikacja:

Korpus: Olcha

Gryf: Klon

Podstrunnica: Heban

Markery: Aluminiowe bomby

22 progi Nickiel Silver 2,3mm

Siodełko ABM Roller Nut

Most: Goldo HW16C + Customowa osłona

Stoiki i zaczepy strun: Guyker

Przetworniki:

2x Hathor Custom Singlecoils Ala P90

Humbucker Hathor Juicer

Wykończenie:

Nitro hard relic

Projekt wizualny: Lea Leonowicz 

Fot. Wojtek Mann

Archiwum